Botswana – Gaborone

Den 126. – 129. Botswana, království diamantů (10/9/2025)

Namibie byla nádherná, je to opravdu krásná země, kam bychom se chtěli jednou určitě vrátit. Ale teď? Jsme na cestědo Botswany – další krásné země, Mulťák ukrajuje kilometry na hranice. Imigrační je rychlé, lidé milé, jen razítka do pasů, platba za auto a můžeme jet dál. Cesty jsou tu skvělé, tedy pokud neodbočíte někam mimo hlavní silnici, tam už je třeba 4×4, jinak je to rychlá past. Jedeme a hledáme spaní v divočině, dnes jsme moc úspěšní nebyly, místo nacházíme až za tmy, ale díky za to.

Vstáváme za zvuků přírody v divočině a kocháme se. Hezky udělat kávičku na cestu a vzhůru dalších pět set kilometrů do Gaborone, hlavního města Botswany. No, cesty jsou sice příjemné, ale my nemáme moc den, je pozdě odpoledne a tak jedeme do kempu. Vybrali jsme skvělý kemp – motivační. V kuchyni, v obývací místnosti, všude jsou motivační hesla a texty, i na záchodě a ve sprše. Je to boží. Zabírám si bazén a jdu na otužování, abych probrala tělo i mozeček. Jarda zabírá ohniště a tvoří krásný oheň. K večeru se jdu ještě projít a rozjímat do přírody, zítra jsme v Gaborone…

Při pátečku jdeme objevovat Gaborone, naše první kroky míří na trhy, no trhy tam už nejsou, jsou to klasické obchody. Zklamání zahazujeme a jdeme prozkoumat další zákoutí.Zjišťujeme, že je Gaborone moderní, klidné město plné kulturních center, galerií, ale i přírodních rezervací a pohody. Den ve městě utekl jako voda, proto míříme za město. Večer klidníme svou mysl u ohně a u promítačky. Hezký večer všem!

Další dny v Botswaně trávíme hlavně technicky, Jarda tvoří videa, já píšu. Úklid Mulťáka, cvičení, otužování a trochu napravit záda. Zbytek dne jsme offline a v tichu. Mějte se, smějte se.