Den 172. – 186. Fish Hoek a ubytování u Kačky (26/10/2025)
Je neděle, den D a my jedeme do Fish Hoeku, kde budeme pár dní bydlet. Útočiště jsme nalezli u Kačky a její rodiny, za což moc děkujeme! Mulťák nás zítra na dva měsíce opouští, proto ho musíme dát do pucu a zabalit si batůžky na cestu. Luxujeme, uklízíme, leštíme, dáváme mu všechnu péči, kterou potřebuje, aby byl jako nový a voňavý, což o nás se aktuálně říct nedá. Den uplynul jako voda a my máme hotovo, zvládli jsme to, paráda. Ještě rychlá sprcha a vzhůru do říše snů. Druhý den vstáváme brzy ráno a jedeme do přístavu, kde máme sraz s agentem. Agent nás vítá se slovy, že má kontejner zpoždění a tak budeme chvíli čekat. Ani nám to nevadí, aspoň se s Mulťákem v klidu rozloučíme. Atmosféra je nejistá, ale věříme, že vše klapne tak, jak má. Po hodince čekání je vše na místě a tak přichází Mulťákova velká chvíle, ve dvaceti letech pojede v kontejneru přes oceán. Včera jsme stihli koupit sáčky absorbující vlhkost a tak je věšíme do kontejneru, aby měl Mulťák dva měsíce v suchu. Odbíjí dvanáctá hodina a Jarda zajíždí s Mulťákem do kontejneru. Následuje vypnutí baterie, připevnění Mulťáka a už mu máváme při zavírání dveří. Tak a jsme bez auta a je to zvláštní pocit. Odpoledne jdeme koupit nějaké dobroty na grilovačku a děláme si hezký večer s Kačkou a její rodinkou. Naše poslední dny v Africe byly plné plánování, sportu a odpočinku zároveň. Poznávali jsme Fish Hoek, naposledy jsme využili slevy v našem oblíbeném obchodu Cheeckers, podnikli jsme pár výletů a připravovali jsme se na novou kapitolu, kterou je Jižní Amerika.
Den 187. Cape Town – Sao Paulo (10/11/2025)
Je skoro půlnoc, pobyt u Kačky je konce a my míříme i s celou rodinkou na letiště. Skye – Kačky syn nás láduje sladkostmi, které si vykoledoval na Haloweenu a mně se již začíná stýskat. Následuje rychlé loučení a slza – nemám ráda loučení. Bereme batohy a jdeme do haly, kde se dozvídáme, že náš let do Angoly má dvě hodiny zpoždění. Naštěstí to není žádný problém, protože máme v Angole šest hodin na přestup, tak nebudeme muset dlouho čekat. Poslední hodiny v Kapském Městě jsou takové sentimentální a ubíhají rychle. Vidět Kapské Město z letadla je krásný pohled. Tři hodinky uplynuly jako voda a my přistáváme v Angole. Angolu jsme si oblíbili oba dva a tak vzpomínáme na společný půl rok v celé Africe. Je deset dopoledne a naše angolské letadlo Taggvzlétá, tak ahoj Afriko. Po pár hodinách přistáváme v SaoPaulu plní nadšení. Víza do Brazílie nejsou na devadesát dnů potřeba a tak míříme na imigrační pro razítka do pasu a pak pro batohy. Imigrační je rychlé, nikoho tu nic nezajímá, dostáváme razítka a pokračujeme dál. Po další hodince máme i naše batohy a můžeme vyrazit na nádraží. Jelikož je již docela dost hodin a jsme unavení, objednáváme Uber a jedeme se ubytovat. V Sao Paulu máme na týden pronajatý byt přes aplikaci Airbnb, abychom se trochu aklimatizovali. Večer si jdeme již jen nakoupit něco k jídlu a pak dohnat jet leg.
